Home تالار گفتگو فارکس آموزش فارکس تخصصی معیارهای انتخاب بهترین بروکر

 • معیارهای انتخاب بهترین بروکر

  ارسال شده توسط سعید بهرام پور در آذر ۱۶, ۱۳۹۹ در ۶:۴۶ ب.ظ

  معیارهای انتخاب بهترین بروکر

  انتخاب بهترین بروکر های فارکس برای ایرانیان یا غیر ایرانیان ممکن است یک کار بسیار خسته کننده باشد، مخصوصا اگر شما ندانید که چه باید بکنید.در این بخش، در مورد ویژگی هایی که باید در هنگام انتخاب یک بروکر معتبر فارکس به آن نگاه کنید، بحث خواهیم کرد.

  امنیت یک بروکر فارکس

  اولین و مهمترین ویژگی که بروکرهای فارکس خوب باید داشته باشند، سطح بالایی از امنیت است. به هرصورت، شما قصد ندارید هزاران دلار خود را به یک فرد یا شرکت که ادعا می کند قانونی است، بدهید؟

  خوشبختانه، بررسی اعتبار یک کارگزار فارکس بسیار سخت نیست. سازمان های نظارتی در سراسر جهان وجود دارند که قابل اعتماد را متقلب جدا می کنند.

  در زیر لیستی از کشورها با سازمان های مربوطه خود آورده ام:

  ایالات متحده: انجمن آیندۀ ملی NFA و کمیسیون معاملاتی آتی کالا CFTCبریتانیا: ادارۀ رفتار مالی FCAو اداره تنظیم مقررات PRAاسترالیا: کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا ASICسوئیس: کمیسیون بانکداری فدرال سوئیس SFBCآلمان: اداره نظارت مالی فدرال BaFINفرانسه: Autorité des Marchés) AMF)کانادا: Autorité des Marchés) AMF)

  قبل از اینکه فکر کنید که پولتان را در یک کارگزار قرار دهید، مطمئن شوید که کارگزار عضو یکی از سازمان های نظارتی بالا باشد.

  ۲٫ هزینه های معامله در بروکر فارکس

  مهم نیست که چه نوع ارزها و کالاهایی را خرید و فروش می کنید، خوشتون بیاد یا نه معامله هایی که می کنید برای شما هزینه خواهد داشت.هر زمانی که یک معامله در فارکس می کنید، مجبور خواهید بود که اسپرد یا کمیسیون پرداخت کنید، بنابراین طبیعی است که بدنبال قیمت های ارزان تر و مقرون به صرفه باشید.

  ۳٫ واریز و برداشت

  بروکرهای فارکس خوب به شما این امکان را می دهند که سپرده و درآمد خود را بدون هیچ زحمتی برداشت کنید.بروکر واقعی فارکس دلیلی برای سخت کردن مرحله برداشت شما ندارند، زیرا تنها دلیل نگه داشتن پول شما در بروکر آسان کردن کار خرید و فروش برای شماست.

  ۴٫ پلتفرم معاملاتی در بروکرهای فارکس

  خرید و فروش آنلاین در فارکس، اکثر فعالیت های تجاری از طریق پلت فرم معاملاتی کارگزاران اتفاق می افتد. این به این معنی است که پلت فرم معاملاتی کارگزار شما باید کاربر پسند و پایدار باشد.هنگامی که به دنبال یک بروکر هستید، همیشه پلت فرم های معاملاتی ارائه می دهد را بررسی کنید.آیا آن بروکر اخبار را نیز به طور رایگان پوشش می دهد؟ اگر تحلیل های کلی برای پیشبینی بازار در روزهای آتی هم ارائه دهد که چه بهتر.

  ۵٫ اجرای دستورات معامله گر

  این اجباری است که بروکر در بهترین قیمت ممکن دستورات خرید و فروش شما را اجرا کند.در شرایط عادی بازار (نه زمان انتشار اخبار مهم و رویدادهای شگفت انگیز)، هیچ دلیلی وجود ندارد که بروکر دقیقا در قیمتی که شما بر روی دکمه خرید یا فروش کلیلک می کنید، دستور را اجرا نکند. به ویژه این قضیه برای اسکالپرها خیلی مهم است. زیرا چند پیپ تفاوت در قیمت می تواند شرایط را برای سود شما بسیار سخت کند.

  ۶٫ خدمات پشتیبانی از مشتریان یک بروکر فارکس

  بروکرها کامل نیستند و همیشه ایراداتی هست، و بنابراین باید یک کارگزار را انتخاب کنید تا بتوانید به راحتی با آنها تماس بگیرید و مشکلاتتان را حل کنید.صلاحیت بروکرها هنگام رسیدگی به مسائل مربوط به حساب ها و پشتیبانی فنی مشتریان همان قدر مهم است که عملکرد آنها در انجام معاملات. بروکرها ممکن است در زمان افتتاح حساب مهربان و مفید باشند، اما می توانند پشتیبانی بسیار وحشتناکی داشته باشند.

  نهادهای رگولاتوری بروکر های فارکس

  رگولاتوری Offshore :

  رگولاتورهای آف شور به دلیل نظارت کم بر عملکرد موسسات و شرکت های مالی، از اعتبار کمتری برخوردار هستند، به طوری که برخی از آنها در حد ثبت یک شرکت اعتبار دارند.و البته همین نظارت پایین و قوانین سهل آنهاست که به کشورهای تحریمی چون ایران خدمات ارائه میدهند.در زیر معروف ترین رگولاتوری های آف شور یا جزیره ای را به همراه سایت آنها به شما معرفی میکنیم:

  رگولاتوری FSC جرایز ویرجین بریتانیا:

  لیست بروکرهای رگوله این جزیره را میتوانید در لینک زیر مشاهده بفرمایید:

  http://www.bvifsc.vg

  رگولاتوری IFSC بلیز:

  لیست بروکرهای رگوله این جزیره را میتوانید در لینک زیر مشاهده بفرمایید:

  رگولاتوری FSA جزایر سیشل:

  لیست بروکرهای رگوله این جزیره را میتوانید در لینک زیر مشاهده بفرمایید:

  رگولاتوری FSC جزیره موریس:

  https://www.fscmauritius.org/en

  رگولاتوری FSA جزایر سنت وینسنت و گرنادین:

  http://svgfsa.com

  رگولاتوری کشور روسیه:

  این یک نهاد خصوصی است که در روسیه فعال است و برخی از بروکرهای روسی را تحت حمایت خود دارد.

  اخیرا دولت روسیه قانونی گذاشت که بروکرهای روسی باید مجوز خود را از بانک مرکزی روسیه اخذ کنند. در زیر لینک سایت بانک مرکزی روسیه را مشاهده می فرمایید:

  http://www.cbr.ru

  رگولاتوری جزایر مارشال

  یک شرکت خصوصی برای متقاضیان، که رگولاتوری جزایر مارشال و جزایر بالا را اخذ میکند!

  قوانین MiFID

  به مجموعه قوانین مالی اتحادیه اروپا گفته میشود که حداقل استانداردهای مالی و سرمایه گذاری را تعیین میکند و بروکرهایی که میخواهند در اروپا فعالیت کنند، باید از این حداقل استانداردها برخوردار باشند.

  رگولاتوری Bafin آلمان

  بروکرهای آلمانی هم تحت نظارت این رگولاتوری فعالیت میکنند. برای بررسی رگوله بروکرهای آلمانی، میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید:

  https://portal.mvp.bafin.de/database/InstInfo

  رگولاتوری FCA انگلستان

  این رگولاتوری هم بروکرهای انگلیسی را تحت نظارت خود دارد.

  در حال حاضر FCA بروکرهای انگلیسی را از کار با ایران منع کرده اند. برای جستجوی بروکرهای تحت رگوله FCA به سایت زیر مراجعه بفرمایید:

  register.fca.org.uk

  رگولاتوری ASIC استرالیا

  در حال حاضر اکثر بروکرهای تحت رگوله استرالیا، با ایران کار نمی کنند. سایت این نهاد رگولاتوری جهت مطالعه و جستجوی بروکرها، به این آدرس میباشد:

  http://www.asic.gov.au

  رگولاتوری NFA آمریکا

  از قدیمی ترین و سختگیرترین رگولاتوری های جهان است. بروکرهای آمریکایی به هیچ عنوان حق خدمات به شهروندان ایرانی (مقیم ایران) را ندارند و در صورت تخطی، جریمه های سنگینی در انتظار آنان خواهد بود.

  سایت این رگولاتوری جهت مطالعه و جستجوی بروکرهای آمریکایی و صحت و سقم رگولاتوری آنان، به شرح زیر میباشد:

  http://www.nfa.futures.org/basicnet

  رگولاتوری FINMA سوییس

  این نهاد هم بروکرهای سوییسی را از کار با ایران منع کرده است. سایت این نهاد جهت مطالعه:

  https://www.finma.ch/en

  رگولاتوری CySEC

  این رگولاتوری مربوط به کشور قبرس میباشد. کشور قبرس جزء اتحادیه اروپا است.اکثر بروکرهای قبرسی ایرانیان را نمیپذیرند و مشتریان ایرانی خود را در شعب دیگر خود که اغلب شعب جزیره ای (Offshore) هستند ثبت نام میکنند.با اینکه پس ار برجام بسیاری از تحریم های مالی اتحادیه اروپا بر روی کاغذ برداشته شده، اما اکثر کشورهای اروپایی از بیم آمریکا و همچنین عدم اعتماد به آینده از همکاری مالی با ایران سرباز میزنند.برای چک کردن بروکرهایی که تحت رگوله CySEC هستند

 • 0 پاسخ

با عرض پوزش، هیچ پاسخی یافت نشد.

پاسخ دادن به: سعید بهرام پور
معیارهای انتخاب بهترین بروکر انتخاب بهترین بروکر …
کنسل
اطلاعات شما: