Home تالار گفتگو فارکس اندیکاتورها و کندل شناسی معرفی اندیکاتور هیکن اشی

• معرفی اندیکاتور هیکن اشی

ارسال شده توسط شهاب دانشور در فروردین ۲۴, ۱۳۹۷ در ۸:۳۱ ق.ظ

هیکن اشی اندیکاتوریست که فرمت کندل استیک ها را نویز گیری کرده و آنها را به شکلی همگون میسازد.
    فرمول این اندیکاتور به شرح ذیل می باشد:

Close = (open + high + low + close) / 4
    High = maximum of high, open, or close (whichever is highest)
    Low = minimum of low, open, or close (whichever is lowest)
    Open = (open of previous bar + close of previous bar) / 2

بدنه قدرتمند این اندیکاتور میتواند حتی جایگزین کندل استیک های شما شود.
    با توجه به این فرمول در زمان شکست ترند بر مبنای میانگین گیری عددی است به شما نشان میدهد
    که هیکن اشی روند دیگری را برای قیمت لحاظ کرده است. اگر به شکل گیری کندل ها دقت کنید
    زمانی که این اندیکاتور را در داخل متاتریدر خودتان قرار میدهید با کندل استیک های عادی فرق دارد.
    لذا در زیر این پاراگراف به دو تصویر خوب دقت کنید و متوجه شوید که فرق این دو با هم در چیست.

هیکن آشی

همانطوری که مشاهده میکنید در یک بازه زمانی و قیمتی دو چارت در کنار هم گذاشته شده است. در
    سمت راست کندل استیک های معمولی و در سمت چپ کندل های اشی هست و مشاهده میکنیم که در
    کندل های اشی مسیر روند را تا جایی که محاسبات باعث شوند که میانگین آن سیگنال خروج از
    ترید را نداده به رنگ سبز درآمده ولی در سمت راست ما کندل های منفی را هم مشاهده میکنیم ولی
    هیکن اشی نویز گیری را تا اتمام روند مسیر را هموار کرده است.

معرفی اندیکاتور هیکن اشی

تنظیمات:
    خوب برای تنظیم این استراتژی ما ابزار احتیاج داریم. برای شروع رنگبندی که من انتخاب کردم
    صفحه مشکی هست چون احساس بهتر و تمرکز بهتری روی این رنگ با این استراتژی را دارم.
    البته خودتون بعداً میتونید با سلیقه خودتون این را به هر رنگی در بیاورید.

۱)تنظیمات مووینگ اوریج
    خوب برای این کار ما دو مووینگ اوریج به اعداد ۸ و ۱۴ احتیاج داریم. دقت بفرمائید حتما تنظیمات
    مشابه عکسی که در ذیل براتون ضمیمه کردم را انجام دهید. معمولا چون میخواستم رنگبندی ها
    سلیقه ای باشد پیشنهاد من بر این هست که مووینگ ۱۴ را یکی از رنگ های گرم مثل قرمز،
    نارنجی، زرد و مووینگ ۸ را یکی از رنگ های سرد مثل آبی، سبز استفاده کنید

هیکن آشی

MA methodرا بر روی Simple بگذارید

کاربرد دو مووینگ:
    در ادامه مطالب به کاربرد این دو مووینگ میپردازیم. ولی اگر خلاصه سازی کنم هدف اصلی ما
    از این دو مووینگ کراس شدن این دو با هم هستند که در ادامه بیشتر در مورد آن بحث خواهیم
    کرد. لذا بیش از این نمیخواهم ذهن شما درگیر این مسئله شود. چون مویینگ ها مهم هستند ولی
    اون چیزی که بیشتر مهم هست نقاط کلیدی ورودی و خروج از معامله می باشد.

معرفی اندیکاتور هیکن اشی

۲) تنظیمات RSI
    دومین کاری که باید انجام شود تنظیم اندیکاتور RSI هست. از RSI ما بعنوان تشخیص محدوده
    اشباع استفاده میکنید، چه در خرید و چه در فروش. برای اینکار لازم هست ما تنظیمات را مطابق
    شکل زیر انجام دهیم. دقت بفرمائید ما برای RSI عدد ۷ را قرار میدهیم. عدد ۷ به این معنیست
    که اندیکاتور با توجه به ۷ کندل قبل میانگین گرفته و شاخص قدرت نسبی را برای ما محاسبه
    می کند.

هیکن آشی

Apply to را بر روی Close بگذارید

اگر در فرایند آموزش ما به کلمات اشباع اشاره کردیم این به این معنی است که ما مقادیر بالای
    ۷۰ را اشباع خرید و مقادیر پایین ۳۰ را اشباع فروش می نامیم. بین ۳۰ و ۷۰ را نقاط میدانی
    نامگذاری خواهیم کرد.

معرفی اندیکاتور هیکن اشی
    ۳ )تنظیمات صفحه
    سومین مرحله بیرنگ گردن کندل استیک ها مطابق دستور العمل کلید F8 را بزنید قسمت Color
    بروید و مطابق شکل جاهایی که کادر کشیدم را بی رنگ کنید

هیکن آشی

۴ )تایم فریم:
    در این بخش مبتکر استراتژی از تایم روزانه استفاده کرده ولی شخصاً روی تایم های سی دقیقه،
    یک ساعت، چهار ساعت و روزانه تست گرفتم و بازده خوبی داشته. توجه بفرمائید که هرچه
    تایم فریم بالاتر باشد بازده استراتژی بالاتر رفته و مقدار پیپ بیشتری میتوانید شکار کنید.
    بنده برای خودم به شخصه از تایم فریم ۱ ساعت استفاده میکنم.
    نکته خیلی مهم: تایم فریم های کوتاه و کوچک نیاز به تخصص دارند. روانشناسی این تایم ها با
    توجه به اینکه ما داریم از کندل های Ashi استفاده میکنیم و این تا زمانی که کانفرم دقیق برای
    ورود بدهد میزان قابل توجهی از تایم را هم در بالا و هم در پایین هدر می رود و عموماً باعث
    شود که به اشتباه وارد روندی که ۱۰۰ %خلاف جهت هست وارد بشویم. لذا تایم های کوچک را
    مطلقاً توصیه نخواهم کرد. (خودمانی تر بگویم: اسکلپ ممنوع)

معرفی اندیکاتور هیکن اشی
    ۴) هیکن اشی
    مرحله آخر تنظیمات هست که طبق شکل از داخل اندیکاتور های پیش فرض متا تریدر آن را داخل
    چارتتان می اندازید. پیشنهاد میکنم پس از اتمام مراحل تنظیمات حتماً تمپلیت خودتان را ذخیره کنید

تا در چارت های مختلف زمان را برای تنظیم مجدد هدر ندهید.

هیکن آشی

طریقه Save کردن تمپلیت: روی چارت راست کلیک کرده گزینه Template و سپس Template Save
    طریقه Load کردن تمپلیت: روی چارت راست کلیک کرده گزینه Template و سپس آن نامی که
    تمپلیت را Save کردید را کلیک کنید.

هیکن آشی

چارت آماده استفاده هست و به شکل زیر در می آید.

هیکن آشی

بار دیگر تکرار میکنم: مطابق روند پیش روی کنید و اگر احساس خطر کردید بلا استثناء اوردر
    باید بسته شود و دنبال موقعیت بعدی باشیم. بیش از ۲۵ جفت ارز وجود دارد، پس وقت خود را
    بر روی یک جفت ارز تلف نکنید و دنبال موقعیت هایی باشید که شرایط برای ورود فراهم هست.
    برخی از دوستان سوال کردند که آیا در طلا هم این استراتژی سودده هست؟ در جواب این سوال
    این استراتژی در طلا هم تست شده است و بلا مانع هست.

معرفی اندیکاتور هیکن اشی
    پیدا کردن شرایط جهت ورود به معامله:
    حال شرایط ورود چیست؟

ورود به منطقه اشباع و کمین کردن موقعیت به هنگام خروج از موقعیت اشباع و دیدن اولین کندل خلاف رنگ جهت ورود
    به موقعیت معامله.

در شکل روبرو همانطور که مشخص شده RSI در اشباع فروش رفته و به هنگام خروج از منطقه اشباع رنگ ASHI
    از قرمز به رنگ سبز درامده و آنجا ما با زدن دکمه BUY وارد معامله میشویم.

هیکن آشی

زمانی که دو مووینگ ما با هم کراس می شوند بدون تردید که در عکس پایین با تیک نشان داده ام را ببینید

به حجم خریدمون اضافه خواهیم کرد و زمانی خارج میشویم که RSI به منطقه اشباع خرید رفته و در صدد

خروج از موقعیت خرید هست. لذا حتی تا زمانی که مووینگ سبز رنگ حالت کراس در جهت مخالف نگرفته

پوزیشن با خیال راحت باز می ماند.

هیکن آشی

شهاب دانشور نوشته ای ارسال کردن در 6 سال پیش 1 کاربر · 0 پاسخ
  • 0 پاسخ

با عرض پوزش، هیچ پاسخی یافت نشد.

پاسخ دادن به: شهاب دانشور
هیکن اشی اندیکاتوریست که فرمت کندل استیک ها را ن…
کنسل
اطلاعات شما: