Home تالار گفتگو فارکس استراتژی در معاملات معرفی استراتژی سویینگ یا نوسان گیری

 • معرفی استراتژی سویینگ یا نوسان گیری

  ارسال شده توسط حسین اسدی در مهر ۱۵, ۱۳۹۷ در ۶:۱۶ ب.ظ

  معامله روزانه با استراتژی سویینگ (نوسان‌گیری یا Swing)
  استراتژی سویینگ یا نوسان‌گیری، آماده‌ی نوسان‌گیری از اصلاح و بازگشت روند است. بنابراین معامله‌گر بایستی سریع عمل کند. در این استراتژی روش خرید و فروش با نمودار بیان شده است.

  این چه استراتژی است؟
  استراتژی سویینگ با هوشیاری و چالاکی ارتباط دارد. معامله‌گر بایستی گوش به زنگ اصلاح روند باشد و آماده نوسان‌گیری از اصلاح و بازگشت روند باشد.

  سوال می شود “اصلاح چیست؟” جواب آن ساده است، اصلاح شامل همپوشانی میله ها یا کندل های قیمت است. روند قیمت به سرعت پیش می رود اما اصلاح صورت نمی‌‌گیرد.

  به مثال زیر توجه کنید:

  در جفت ارز بالا EURUSD در زمان ۲۴۰ دقیقه، ۲۶ کندل با دایره سبز مشخص شده که قیمت در حدود ۱۰۰ پوینت ثابت مانده است.

  حسین اسدی نوشته ای ارسال کردن در 5 سال, 9 ماه پیش 1 کاربر · 1 پاسخ
 • 1 پاسخ
 • حسین اسدی

  کاربر
  مهر ۱۵, ۱۳۹۷ در ۶:۱۷ ب.ظ

  چگونه با این استراتژی معامله می‌توان معامله کرد؟
  در شکل بالا که خطوط آبی رنگ رسم شده است ، قیمت در حرکت روزانه به صورت قراردادی ۲۰ پوینت را به همراه دارد. معامله‌گر سویینگ (نوسان) بایستی به حداکثر قیمت هوشیار باشد، قیمت قراردادی همپوشانی بسیار زیادی دارد و احتمال بسیار زیادی وجود دارد که قیمت در روند قبلی هفته گذشته ادامه داشته باشد. زمانی معامله فروش صورت می‌گیرد که اولین کندل به پایین محدوده قراردادی از چند کندل گذشته حرکت کند. توقف معامله می‌تواند در بالاترین قیمت سویینگ‌های کوچک اخیر قرار گیرد (فلش نارنجی رنگ).

  مثال دیگری در سویینگ یا (نوسان‌گیری) زیر انجام شده است.

  مجددا بر روی چارت ۲۴۰ دقیقه‌ای EURUSD کار می‌کنیم.

  در دایره سبز زنگ، می‌توانیم اصلاح نزولی را مشاهده کنیم، و به حرکت آهسته نزولی روند توجه کنید. به همه کندل‌های قیمت که با هم همپوشانی دارند دقت کنید. با این که اصول یکی است ولی ورود به پوزیشن در این معامله سخت‌تر از نمایش آن است. بایستی صبر کنیم تا قیمت نشانه‌ای از برگشت را نشان دهد. در پایان اصلاح، دو کندل به صورت جداگانه بالاتر از خط آبی حرکت می‌کنند. نشان‌دهنده این است که قیمت درگیر برگشت است.

  بعد معامله‌گر بایستی در قیمت آغازین کندل (Open) خرید کند و توقف را در پایین‌ترین نقطه اصلاح قرار دهد. در حدود ۳۰ پوینت ریسک وجود دارد، در صورتی که موفق به سوار شدن بر روی نوسان شوید، ۶۰۰ پوینت به دست می آورید. معامله با روش سویینگ یا (نوسان‌گیری) کمی دقیق‌تر و متفاوت از تکنیک‌های متقاطع است. اما سیگنال‌هایی را بر اساس مدیریت مالی و ورود به بازار ارائه می‌دهد.

  مترجم و نویسنده: خانم هانیه عظیم‌زادگان

پاسخ دادن به: حسین اسدی
معامله روزانه با استراتژی سویینگ (نوسان‌گیری یا S…
کنسل
اطلاعات شما: