Home تالار گفتگو فارکس استراتژی در معاملات معرفی استراتژی معاملاتی هیکین آشی ( Heiken – Ashi)

 • معرفی استراتژی معاملاتی هیکین آشی ( Heiken – Ashi)

  ارسال شده توسط مهرناز مهری در مهر ۱۵, ۱۳۹۷ در ۳:۴۱ ب.ظ

  استراتژی معاملاتی هیکین-آشی ( Heiken – Ashi) پ

  نمودار هیکین-اشی مانند نمودار کندل استیک (یا شمعدانی) است اما روش محاسبه و ترسیم کندل‌ها در نمودار هیکین-آشی از نمودار کندل استیک (یا شمعدانی) متفاوت است. در این نمودار تنظیمات خرید و فروش بیان شده است. این یکی از استراتژی های مورد علاقه‌ در بازار معاملات است.

  در نمودار کندل استیک، هر کندل چهار مورد را نشان می‌دهد:

  قیمت آغازین (Open)
  قیمت پایانی (Close)
  بالاترین قیمت (High)
  پایین ترین قیمت (Low)
  Insert >>> indicator >>> custom >>> Heiken-Ashiکندل‌های هیکین-اشی متفاوت هستند و هر کندل بر اساس اطلاعات کندل قبل خود طراحی و محاسبه می‌شود یعنی:

  قیمت پایانی: کندل هیکین-اشی میانگینی از قیمت آغازین، پایانی، بالاترین و پایین‌ترین قیمت است.
  قیمت آغازین: کندل هیکین-اشی میانگینی از قیمت آغازین و پایانی از کندل قبلی است.
  بالاترین قیمت: بالاترین قیمت در کندل هیکین-اشی از بالاترین قیمت، قیمت آغازین و پایانی انتخاب می‌شود که بیشترین ارزش را دارد.
  پایین‌ترین قیمت: پایین‌ترین قیمت در کندل هیکین-اشی از پایین‌ترین قیمت، قیمت آغازین و پایانی انتخاب می‌شود که کمترین ارزش را دارد.
  کندل‌های هیکین-اشی با همدیگر ارتباط دارند زیرا قیمت آغازین و پایانی هر کندل با استفاده از قیمت آغازین و پایانی کندل قبلی محاسبه می‌شود و بالاترین و پایین‌ترین قیمت هر کندل، تحت تاثیر کندل ماقبل خود است.

  نمودار هیکین-اشی نسبت به نمودار کندل استیک‌ها، آهسته‌تر حرکت می‌کند و سیگنال با تاخیر می‌دهد (مثل زمانی که ما از میانگین‌های متحرک (MA) در نمودار جهت معامله استفاده می‌کنیم).

  این استراتژی می‌تواند در بسیاری از حرکات ناپایدار قیمت، مفید باشد.

  این استراتژی روزانه در بازار معاملات به چند دلیل بسیار محبوب است.

  روش بسیار ساده‌ای برای تشخیص است و معامله‌گر بایستی منتظر قیمت پایانی کندل باشد و بعد کندل جدیدی که در حال پر شدن است.

  این روزها می‌توانید از اندیکاتور هیکین-اشی در هر نموداری استفاده کنید.

 • 5 پاسخ
 • بهادر اسلامی

  کاربر
  مهر ۱۵, ۱۳۹۷ در ۳:۴۳ ب.ظ

  عملکرد نمودار هیکن-آشی
  حالا نگاهی به عملکرد نمودار هیکین- آشی می‌اندازیم.

  چگونه با این نمودار معامله کنیم؟
  در نمودار بالا کندل‌های صعودی (bullish) به رنگ سبز و کندل‌های نزولی (bearish) با رنگ قرمز مشخص شده‌اند. این استراتژی بسیار ساده با استفاده از هیکین-اشی ثابت کرده است که در تست‌های برگشتی و معاملات واقعی قدرتمند هستند. این استراتژی از الگوهای برگشتی هیکین-اشی و اندیکاتور محبوب مومنتوم تشکیل شده است. همچنین اسیلاتور استوکاستیک ساده (Simple) با تنظیمات (۳،۷،۱۴) مورد علاقه‌ی من است. اگر دو کندل صعودی یا نزولی (bullish or bearish ) در نمودار روزانه، بدنه‌ی کاملا تو پر داشته باشند مانند تصویر، الگوی برگشتی معتبر است.

 • حسین اسدی

  کاربر
  مهر ۱۵, ۱۳۹۷ در ۳:۴۴ ب.ظ

  تنظیمات فروش

  هنگامی که قیمت در دو کندل متوالی قرمز رنگ بعد از یک سری کندل‌های سبز رنگ قرار می‌‌گیرد، روند از حالت صعودی خارج می‌شود و احتمال برگشت زیاد است. پوزیشن‌ فروش بایستی بررسی گردد.
  تنظیمات خرید
  اگر قیمت بعد از یک سری کندل‌های قرمز، در دو کندل سبز متوالی قرار گیرد ، روند از حالت نزولی خارج می شود و احتمال برگشت زیاد است. پوزیشن خرید بایستی بررسی گردد.
  فیلترها
  تشکیل کندل‌های خام (بدنه خالی)، برای داشتن یک استراتژی ارزشمند جهت معامله کافی نیستند. معامله‌گر به فیلترهای دیگری نیاز دارد تا سیگنال‌های دروغین را از بین ببرد و عملکرد را بهبود بخشد.

  فیلتر مومنتوم (اسیلاتور استوکاستیک با تنظیمات (۳،۷،۱۴))
  توصیه می‌کنم از اسیلاتور ساده با تنظیمات (۳،۷،۱۴) استفاده کنید.

 • حسین اسدی

  کاربر
  مهر ۱۵, ۱۳۹۷ در ۳:۴۶ ب.ظ

  اکنون معامله گر:

  بعد از دو کندل قرمز متوالی کاملا تو پر وارد معامله خرید می‌شود و استوکاستیک بالای ۷۰ است.

  بعد از دو کندل سبز متوالی کاملا تو پر وارد معامله فروش می‌شود و استوکاستیک زیر ۳۰ قرار دارد.

  فیلتر توقف سفارش

  جهت بهبود عملکرد روزانه از این استراتژی بهتر است از فیلترهای دیگر نیز استفاده شود. توصیه می‌کنم توقف سفارش را در تنظیمات کار خود قرار دهید.

  نمودار زیر تنظیمات خرید را نشان می‌دهد. معامله‌گر بایستی توقف سفارش خرید را کمی بالاتر (مثلا چند پیپ) از قیمت آغازین (Open) دومین کندل برگشتی هیکین-اشی قرار دهد.

  همین روش برای تنظیمات فروش به کار می‌رود و معامله‌گر بایستی دستور توقف فروش (Sell stop) را کمی پایین‌تر (چند پیپ) از دومین کندل برگشتی قرار دهد.

 • رضا فولادوند

  کاربر
  مهر ۱۵, ۱۳۹۷ در ۳:۴۸ ب.ظ

  فیلتر اسیلاتور اکسیلرتور(Accelerator Oscillator) یا (AC)
  Insert >>> indicator >>> Bill Williams >>> Accellarator Oscillator

  ابزار دیگری که می‌توانید استفاده کنید اسیلاتور اکسیلتور (AC) استاندارد است. این فیلتر اندیکاتور مناسبی برای نمودار روزانه است. گاهی اوقات مجددا رسم می‌شوند اما اغلب تمایل به یک بار رسم دارند. بار یا میله در نیمه شب ذخیره می‌شود. چگونه از آن استفاده می‌شود؟ بعد از این که کندل‌های هیکین-اشی رسم شد، تایید برگشت با اسیلاتور اکسیلرتور(AC) صورت می‌گیرد.

  برای معاملات خرید: اگر دو کندل سبز متوالی رسم شد، منتظر می‌مانیم تا میله‌های سبز AC بالای خط صفر در نمودار روزانه تشکیل شوند.

  برای معاملات فروش: اگر دو کندل قرمز متوالی رسم شد، منتظر می‌مانیم تا میله‌های قرمز AC بالای خط صفر در نمودار روزانه تشکیل شوند.

 • رضا فولادوند

  کاربر
  مهر ۱۵, ۱۳۹۷ در ۳:۵۰ ب.ظ

  قوانین:
  زمانی الگوهای برگشتی معتبر هستند که دو کندل صعودی یا نزولی (bullish or bearish) به صورت کامل در نمودار روزانه برای مثال در جفت ارز GBPJPY تشکیل ‌شوند. در بازاری که در یک جهت روند، تغییر قیمت داریم، وارد معامله نشوید. حتما خبرهای بنیادی (فاندامنتال) را در بازار بررسی کنید. توصیه می‌کنم از روزهایی مانند زیر اجتناب کنید:

  تعطیلات بانکی
  NFP مخفف (non-farm payroll) حقوق و دستمزد بخش غیر کشاورزی
  FOMC مخفف Federal Open Market Committee)) کمیته بازار آزاد فدرال
  سخنرانی‌های بانک مرکزی
  مدیریت مالی:
  پوزیشن خود را تغییر دهید حتی بعد از ۵۰ پیپ سود
  اگر سیگنال مخالف صادر شد، حد ضرر یا (استاپ لاس) را تغییر دهید و برنده بازی خواهید شد.
  حد ضرر یا (استاپ لاس) را ۱۰۰ پیپ پایین‌تر بگذارید و یا از سطوح تکنیکی لوکال (Local) برای تنظیمات استاپ لاس استفاده کنید.
  به هر معامله‌گر توصیه می‌شود که قوانین مدیریت مالی خود را اجرا کند.

  نمونه های استراتژی و تصاویر
  استراتژی، تنطیمات زیادی را تولید نمی‌کند اما وقتی تنظیمات صورت می‌گیرد معمولا مهمترین قسمت بالا و پایین بازار هستند. بعضی از نمونه‌های معامله را قبل و بعد از تنظیمات مشاهده کنید.

  نویسنده و مترجم: خانم هانیه عظیم زادگان

پاسخ دادن به: مهرناز مهری
استراتژی معاملاتی هیکین-آشی ( Heiken – Ashi) پ نم…
کنسل
اطلاعات شما: