• ارسال شده توسط سعید بهرام پور در دی ۸, ۱۳۹۹ در ۱۱:۴۱ ب.ظ

  یک ربات فارکس یا اکسپرت
  نرم افزار کامپیوتری است که به طور خودکار از جانب معامله‌گر تصمیم‌گیری می‌کند. ربات‌های فارکس با توجه به قوانین معاملاتی ساخته شده‌اند که به آن‌ها امکان ورود و خروج از معاملات بدون نیاز به حضور فیزیکی معامله‌گر را می‌دهد. بدون ربات فارکس نیز ما می‌توانیم به روش دستی معاملات ارزی خود را انجام دهیم و در جستجوی فرصت‌های معاملاتی بالقوه، کل روز در حال رصد حرکات قیمت باشیم.

  با استفاده از اکسپرت‌ها معاملات فارکس می‌تواند ساده تر، با استرس کمتر و سودآور باشند. با این حال، اگر ربات مناسب انتخاب نگردد، نمی‌توان انتظار سوددهی پیش‌بینی شده را داشت. بنابراین، برای جلوگیری از زیان باید قبل از استفاده یک ربات فارکس، بررسی‌های کامل انجام گیرد.شناسایی ربات‌های فارکس
  اگر به صورت دستی معامله می‌کنید، باید یک استراتژی معاملاتی تهیه کنید که تمام شرایط معاملاتی فارکس را در بر بگیرد. در حقیقت، شما باید به طور مداوم به دنبال به روز رسانی استراتژی خود و تطبیق آن با شرایط بازار باشید.
  در نتیجه، ممکن است معاملات دستی شما را خسته و مستعد تصمیم‌گیری‌های احساسی کند که زیان‌های سنگینی در بر خواهد داشت.

  تصور کنید که تمام روز بر چارت قیمت متمرکز بوده‌اید و هیچ موقعیت مناسبی نیافته‌اید. چکاری انجام خواهید داد؟ برخی از معامله‌گران اگر در چنین شرایطی گرفتار شوند، احساساتی می‌شوند و بدون فکر وارد معامله خواهند شد. این اتفاق، معاملاتی را رقم می‌زند که حاصلی جز از دست رفتن دارایی نخواهد داشت.
  یک ربات فارکس شما را از چنین دردسرهایی نجات می‌دهد. ربات‌ها با تعیین قوانین معاملاتی و بدون اعمال احساسات، معاملات شما را انجام خواهند داد. این کار به شما امکان می‌دهد تا در هر شرایطی و بدون رصد بازار معاملات خود را اجرا کنید.

  آیا اکسپرت‌های معاملاتی واقعاً مناسب می‌باشند؟
  اگر یک ربات معاملاتی فارکس دارید که به درستی و به اندازه کافی آزمایش شده است، می‌توانید با خیال آسوده از آن استفاده کنید. با این حال، اگر یک اکسپرت ضعیف در اختیار دارید که امید به سوددهی سریع آن دارید، احتمالاً سودی برای شما به همراه نخواهد داشت.

  یک ربات معاملاتی می‌تواند برای انجام کارکردهای مختلفی مفید باشد:
  ورود به معامله به صورت خودکار
  مدیریت معاملات باز شده
  خروج از معاملات باز شده
  ارائه سیگنال‌های معاملاتی
  کپی معاملات یک حساب معاملاتی در حسابی دیگر
  با داشتن یک ربات معاملاتی، شما می‌توانید 24 ساعته و 5 روز در هفته معاملات خود را انجام دهید. این کار در معاملات دستی غیرممکن است. یک اکسپرت بعد از اجرا شدن، به طور مداوم و بدون نیاز به استراحت، غذا و تعطیلات، به دنبال فرصت‌های معاملاتی خواهد بود. از این طریق هیچ سیگنال معاملاتی مناسبی را از دست نخواهید داد.
  اکسپرت‌ها به شما کمک می‌کنند تا احساسات را از تصمیمات معاملاتی خود جدا کنید. عدم کنترل احساسات، یکی از اصلی‌ترین دلایل زیان معامله‌گران فارکس است. اکسپرت‌ها با حذف احساساتی مانند ترس و طمع، معاملات را منطقی اجرا می‌کنند.
  استراتژی ربات‌ها برای تصمیم‌گیری در مورد معاملات، بدون ترس از ضرر و زیان و طمع از سود بیشتر برنامه ریزی شده‌‌اند.

  یکی دیگر از دلایل وجود ربات‌های فارکس این است که شما را قادر می‌سازد خطاهای معاملاتی را کاهش دهید. معاملات دستی مستعد چندین اشتباهاتی هستند؛ از جمله ورود به معامله اشتباه، وارد کردن حجم اشتباه معامله و عدم واکنش سریع به تغییر شرایط بازار. چنین خطاهایی را می‌توان با ربات‌های معاملاتی کاهش داد. از آن‌جا که این نرم افزار بر اساس قوانین عمل می‌کنند، مستعد خطاهای انسانی نیستند.
  همان‌طور که بیان شد در صورت یک انتخاب صحیح، اکسپرت‌ها در معاملات شما مفید خواهند بود.

  نحوه انتخاب ربات فارکس
  در اینجا چند نکته برای کمک به شما در انتخاب صحیح یک اکسپرت ارائه شده است.

  آموزش مناسب
  بسیاری از معامله‌گران در دام تبلیغات دروغین با وعده کسب سود فوری عظیمی با استفاده از اکسپرت‌های معاملاتی، گرفتار می‌شوند. آن‌ها با وعده سود‌های کلان یک شبه شما را گمراه می‌کنند و تصور وارن بافت شدن سریع را ایجاد می‌کنند. آن‌چه این تبلیغات پنهان می‌کنند، نقش دانش در موفقیت معاملات فارکس است. با آموزش صحیح در مورد نحوه عملکرد این بازار، می‌توانید ادعاهای غیر واقعی و دور از ذهن را شناسایی کرده و از آن دوری کنید.

  گذشته بازار را بررسی کنید
  قبل از خرید هر سیستم معاملاتی خودکار، باید یک ارزیابی دقیق از نتایج آن در گذشته بازار انجام دهید تا هرگونه سؤالی در ذهن شما حل شود. به عنوان مثال، اگر یک فروشنده اظهار داشت که اکسپرت وی می‌تواند سود خوبی کسب کند، بررسی کنید که آیا گذشته بازار چنین حرفی را تایید می‌کند یا خیر.

  اگر بررسی گذشته بازار نشان می‌دهد که ادعای فروشنده اکسپرت درست نیست یا آن‌ها در تلاشند چیزی را پنهان کنند، باید در تصمیم خرید خود تجدید نظر کنید. همچنین باید بررسی‌های آنلاینی درباره ربات‌های معاملاتی داشته باید. تجربه سایر معامله‌گران می‌تواند به شما در انتخاب درست یک ربات فارکس کمک کند. معامله‌گران ناراضی معمولاً از سیستم‌های آنلاین و وبسایت‌ها استفاده می‌کنند تا در مورد نارضایتی‌های خود صحبت کنند.
  بنابراین، قبل از انتخاب اکسپرت معاملاتی از بررسی بی‌طرفانه آن نترسید. تا زمانی که دلایل کافی برای تصمیم‌گیری صحیح نیافته‌اید، به جستجو ادامه دهید.
  در اینجا سؤالات دیگری ارائه شده که می‌توانید هنگام بررسی گذشته بازار از خود بپرسید:

  آیا اکسپرت توسط یک برنامه نویس حرفه‌ای نوشته شده است؟
  آیا فروشنده اکسپرت معاملاتی تمامی موارد را با شفافیت بیان کرده است؟
  آیا فروشنده امکان شکایت و نقد اکسپرت را فراهم کرده است؟
  از آمارهای دقیق اکسپرت مطلع شوید
  پیش از استفاده از اکسپرت، در وبسایت‌های معتبر به جستجوی نظرات و آزمایش‌های دیگران بپردازید. سایت‌های معتبری برای تست اکسپرت‌ها وجود دارد که نتایج دقیق را به شما ارائه می‌دهند. وقتی اکسپرت معاملاتی توسط وبسایت‌ها یا توسط خود فروشندگان مورد آزمایش قرار گرفته باشد، معمولاً آماری وجود دارد که عملکرد آن را نشان می‌دهد. اگر آمار دقیقی وجود ندارد، می‌تواند نشانه‌ای از بی اعتباری آن اکسپرت باشد.
  برخی از اصطلاحات آماری معمول را در ادامه بررسی کرده‌ایم.

  فاکتور سود
  این مهمترین آمار هر اکسپرت است زیرا به مهم‌ترین سؤال پاسخ می‌دهد: آیا ربات معاملاتی بازده مثبت ایجاد خواهد کرد؟
  این فاکتور با نسبت جمع کل معاملات موفق به معاملات ناموفق بدست می‌آید. این عامل تنها شامل نسبت سود ناخالص به زیان ناخالص می‌گردد. بنابراین، از آنجا که ضریب سود نشانگر ارتباط بین ریسک و سود است، یک اکسپرت نباید نسبتی کمتر از 1 داشته باشد. توصیه می‌شود تا حد امکان اکسپرتی با یک فاکتور سود بالا را انتخاب کنید.

  سود قابل پیش‌بینی
  این آمار میانگین مبلغی که می‌توانید در هر معامله بدست آورید پیش‌بینی می‌کند. اگرچه این فاکتور براساس داده‌های گذشته بازار است و هیچ تضمینی برای نتایج مشابه در آینده وجود ندارد، اما در نشان دادن چگونگی عملکرد اکسپرت معاملاتی مفید است.
  سود قابل پیش‌بینی با بدست آوردن اختلاف بین میانگین سود هر معامله و متوسط ​​زیان محاسبه می‌شود.

  حداکثر افت سرمایه
  میزان افت سرمایه (قطعی، نسبی و حداکثر) شاخص‌های اساسی خطر هستند. این آمار به شما نشان می‌دهد که اکسپرت در هنگام بروز مشکل چگونه عمل می‌کند. یک اکسپرت معاملاتی ضعیف، حداکثر افت سرمایه بالایی دارد که نشانه ریسک بالای آن است و ممکن است برای معاملات نامناسب باشد. در نتیجه، قبل از پرداخت وجه برای هر اکسپرت آمار آن را به خوبی بررسی کنید.

  آزمایش‌های خود را انجام دهید
  با وجود بررسی وبسایت‌ها، هر معامله‌گر باید آزمایش‌های ویژه خود را برای شناسایی یک اکسپرت مناسب انجام دهد. در برخی شرایط، فروشندگان ممکن است نتایج معاملات ربات‌های فارکس را دستکاری کنند. با نتایج تقلبی، شما ممکن است متقاعد به خرید ربات شوید اما در نهایت زیان خواهید کرد.
  به عنوان مثال، اگر ربات مورد نظر نسخه آزمایشی داشته باشد یا فروشنده نسخه آزمایشی را با قیمت کمتری ارائه دهد، می‌توانید آن را در یک حساب دمو یا یک حساب معاملاتی کوچک امتحان کنید. به این ترتیب، شما می‌توانید قبل از تصمیم نهایی در مورد خرید نسخه اصلی با قیمت بالا، آن را به خوبی بیازمایید.
  همچنین، می‌توانید برای آزمایش عملکرد اکسپرت معاملاتی از ابزارهای موجود در پلت‌فرم معاملاتی متاتریدر4 استفاده کنید.

  پیش‌بینی آینده به ویژه در دنیای فارکس امکان پذیر نیست اما استفاده از داده‌های گذشته بازار در پلت‌فرم متاتریدر4 به شما این امکان را می‌دهد تا سودآوری ربات را ارزیابی کنید. اگر این نتایج ضعیف باشد، استفاده از اکسپرت در شرایط واقعی بازار بسیار پرریسک خواهد بود. علاوه بر این، انجام آزمایشات شخصی به شما کمک می‌کند تا اکسپرتی متناسب با شرایط خود بیابید. با وجود تغییرات دائمی بازار فارکس (تغییر روند و نوسانات)، انتخاب یک ربات مناسب کافی نیست.
  شما باید با کارایی اکسپرت مورد نظر خود آشنا باشید تا بتوانید به سرعت تغییرات لازم را اعمال کنید. اگر به دنبال یک ربات پیچیده هستید، ممکن است تنظیم نادرستی را در پارامترهای آن انجام داده و حساب معاملاتی خود را نابود کنید.

  جمع‌بندی
  انتخاب مناسب یک ربات فارکس برای موفقیت شما به عنوان یک معامله‌گر بسیار مهم است. اگر وقت و منابع خود را برای انتخاب درست صرف نکنید، بهای آن را در انجام معاملات خود خواهید پرداخت. اگر نکاتی را که در این مقاله ذکر شده مورد توجه قرار دهید، بدون شک انتخاب خوبی را انجام داده و به اهداف معاملاتی خود خواهید رسید.😎

  آشنایی با ربات های معامله گر فارکس

  اکسپرت ویژه استراتژی ریاضی
  اکسپرت سودده
  ربات معامله گر فارکس
  اکسپرت ویژه مکدی
  اکسپرت ویژه جپشین
  معرفی اکسپرت های فروشگاه
  معرفی اکسپرت های سودده
  تبادل و ارسال ربات معامله گر
  مدیریت اکسپرت های شما
  آموزش نصب اکسپرت

 • 0 پاسخ

با عرض پوزش، هیچ پاسخی یافت نشد.

پاسخ دادن به: سعید بهرام پور
یک ربات فارکس یا اکسپرت نرم افزار کامپیوتری است ک…
کنسل
اطلاعات شما: