Home تالار گفتگو فارکس تجربه یک تریدر حرفه ای تجربه من در معاملات ۴

• تجربه من در معاملات ۴

ارسال شده توسط admin در مهر ۲۲, ۱۳۹۷ در ۱:۳۶ ق.ظ

مقدمه ای بر نکته ها و ترفندهای معامله گر موفق
    ۵۲ – فرض¬های پنهان متعدد مانع کسب سود میشود , تا حالا دقت کردید بعد از یک سود شیرین و دلچسب انگیزه شما برای معاملات بیشتر میشود , مطمعن باشید وقتی یک معامله خیلی خوب میکنید معمولا بدون بررسی بیشتر اقدام به معامله یعدی میکنید و فرضیه شما بر این است که هر اردری میزنید به سود تبدیل خواهد شد ولی این کار باید اصولی مدیریت شود زیرا ممکن است شما را به زدن حجم بیشتر در معاملات بعدی وادار کند , برای کنترل خود پیشنهاد من اینه که دوباره به همان شکل سابق و با همان مقدار وجه واریزی قبلی دوباره وارد شوید و یک مقدار از سود خود را از حسابتون کسر کنید همین کار باعث میشود حجم های خریدتان دوباره به شکل سابق مدیریت شود
    ۵۳ – بازی کردن با واریز و برداشت استرس شما را کم میکند , برای کنترل بیشتر خودتان کل پول هایتان را در یک اکانت نزارید , یک استراتژی قابل قبول برای شما میتواند در چندین اکانت تکرار شود , بطور مثال دید خرید بلند مدت دارید یک اکانت بسازید و بای استاپ ها را در داخل اکانت قرار بدهید و بعد از یک مدت طولانی به اکانتتون سر بزنید , خیلی از اکانت های خود من در داخل کارگزاری های مختلف بصورت همین چیدمان برای بلند مدت برنامه ریزی کرده ام
    ۵۴ – موج سواری بر روی بازار در کوتاه مدت سم است , بعضی وقتا میگیره و بعضی وقتا نمیگیره , به نظرم ریسکش ۵۰ درصد است , در واقع اگر ما میخواهیم با ریسک ۵۰ درصد معامله کنیم بهتره بریم گل یا پوچ بازی کنیم هم استرش کمتره و هم تایمی نداره , ما وارد این بازار شدیم که حد ریسک خودمان را به صفر برسونیم وگرنه ریسک ۵۰ درصد در بازارهای دیگر به وفور هست , مثل معاملات باینری یا پوکر یا رولت و دیگر بازی های شرطبندی ولی فرقش با بازار فارکس اینه که شما با دانشتون میتوانید ریسک را به حداقل برسونید
    ۵۵ – جنبه نگهداری اردر در سود یکی از قسمتهای کنترل احساسات می باشد , خود من برای اکانت هایی که اردرهایم در سود هستن یک برنامه دارم که در بعضی شرایط بازار متفاوت است , بطور مثال بصورت قطعی و کامل از اردرها بیرون نمیایم و سعی ام اینکه استاپ لاس ها را بالا بیاورم , خارج شدن از بازار در شرایط سود خیلی خوب است ولی در همان لحظه خوب است , در ساعتهای بعدی ممکن است شما از بازار جا بمانید و اگر بخواهیم منطقی رفتار کنیم یا باید مقداری از سود را از حسابمون کسر کنیم و با شرایط بازار ادامه بدهیم و یا اینکه بصورت پله ای اردرها را ببندیم و برای اردرهای باقیمانده فقط استاپ لاس ها را بالا بیاوریم
    ۵۶ – تمام معامله گران دوست دارند از حداکثر پولی که در حسابشان است استفاده کنند ولی یک تریدر حرفه ای به جای فکر کردن به حداکثر پول در حسابش به حداکثر سود در یک روند نگاه میکند و فرقی هم ندارد چه شما پول زیادی بزارید و یک تایم کوچک سود بگیرید و چه پول کم بزارید و تایم بلند سود بگیرید , خیلی وقت ها شده یک تریدر حرفه ای حتی با ۲۰ دلار واریز اولیه صد ها دلار از همان اکانت سود کسب کرده است , شما باید بدانید در همین بازار حتی ۲۰ دلار در یک هفته میتواند با یک استراتژی خوب شما را به سود های باور نکردنی برساند و به قول معروف اگر شما بتوانید ۲ دلارتان را ۴ دلار کنید پس میتوانید ۲۰ دلارتان را هم ۴۰ دلار کنید ولی خیلی از تریدرهای مبتدی به این اصول اعتقادی ندارن و با فکرهای بازار داخل ایران وارد فارکس میشوند و احساس میکنند سالها طول میکشد این اتفاق بیافتد ولی کاملا برعکس
    ۵۷ – رعایت کردن فاصله بین اردهای بای استاپ ضرروری است و نزدیک بودن آنها هیچ فرقی با زدن حجم زیاد در یک اردر ندارد , چیدمان اردرهای شما بستگی به تایم فریم شما دارد و قبل از گذاشتن اردرها یک چک لیست از آنها در یک دفترچه داشته باشید و بجای نگاه کردن بیخود به چارت چک لیست خود را مدیریت و دنبال کنید و بارهای بارها چک کنید و فاصله اردرها و حجم آنها را بررسی کنید
    ۵۸ – در بعضی شرایط دیده شده بخاطر احساسی شدن شما میخواهید حجم بالا بزنید و یا اینکه حجم بالا زده اید و بازار بر خلاف میل شما تغییر جهت داده است و هم اکنون در شرایط سختی هستید , به نظر من این مساله رو میتوانید مدیریت کنید فقط کافیست نسبت مارجین و فری مارجین خود را کنترل کنید بطور مثال اگر دیدید نسبت حجم به مقدار وجوه شما بیشتر از ۲۰ درصد هست شما نیازمند یک واریز وجه مجدد هستید و یا نیازمند کم کردن حجم , برای کم کردن حجم فعلی خود وارد متاتریدر شوید و بر روی اردر خود دو بار کلیک کنید و حجم خرید اخیر خود را کم کنید , معمولا استفاده بیش از حد حجم در یک حسابی که ۷۰ درصد آن در معامله است مارجین میشود
    ۵۹ – همانطوری که قبلا گفته شده احساس خرید کردید در یک اکانت وقت خرید است برای شروع با یک صدم وارد شوید به همین صورت هم اگر احساس کردید این معاملتون به ضرر خواهد رسید یک صدم کم کنید , این یک صدم ها ن برای شما سودی دارد ن ضررو فقط احساس خود را دارید کنترل میکنید برای معاملات بعدیتون
    ۶۰ – یک نکته اینکه هیچوقت به دیگران پیشنهاد خرید و یا فروش ندهید در شرایط معکوس شدن پیشنهاد شما یک بارمنفی اضافی به شما وارد میشود و در معاملات اخیر شما تاثیر بسزایی دارد و به احتمال زیاد برای به نتیجه رسیدن پیشنهاد خود و نشان دادن معاملات اخیر به دوستانتان خود را به خطر خواهید انداخت

admin نوشته ای ارسال کردن در 5 سال, 6 ماه پیش 1 کاربر · 0 پاسخ
  • 0 پاسخ

با عرض پوزش، هیچ پاسخی یافت نشد.

پاسخ دادن به: admin
مقدمه ای بر نکته ها و ترفندهای معامله گر موفق ۵۲ …
کنسل
اطلاعات شما: