Home تالار گفتگو فارکس معرفی ارزهای دیجیتالی ارز دیجیتالی NXT چیست؟

 • ارز دیجیتالی NXT چیست؟

  ارسال شده توسط علیرضا نیکوایی در فروردین ۱۵, ۱۳۹۷ در ۱:۰۶ ب.ظ

  ارز دیجیتالی NXT یک ارز از نسل دوم کریپتوکارنسی محسوب میشود.
  ارز دیجیتالی NXT در واقع یک پلتفرم اقتصادی–تجاری است که علاوه بر امکان دریافت و پرداخت peer to peer به شما امکان استفاده از ده ها ابزار و امکانات مختلف را میدهد که میتوان به ارسال پیام رمزنگاری شده، پرداخت چند قسمتی، امکان تنظیم قراردادهای هوشمند، سیستم رای گیری و نظر سنجی غیر متمرکز، ساخت انواع کریپتوکارنسی جدید با الگوریتمهای مختلف و شرایط دلخواه شما بر روی بلاکچین NXT ، صدور داراییهای رمزنگاری شده(Crypto Assets) بر روی بلاکچین NXT ، امکان انجام تجارت کالاهای فیزیکی و مجازی در فروشگاه غیر متمرکز NXT و دهها مورد دیگر که بعداً با آنها آشنا خواهید شد، اشاره کرد.در واقع NXT کلیه ویژگیهای قابل استفاده در تکنولوژی بلاکچین را برای استفاده کاربران فراهم کرده و این روند با بهره گیری از یک تیم توسعه دهنده قوی و منسجم همچنان ادامه دارد و هر روز ویژگیهای جدیدی در حال اضافه شدن به این ارز هستند.

  NXT مانند دیگر کریپتو کارنسی ها یک کپی از منبع کد بیتکوین نیست بلکه از ابتدا طراحی و به زبان Java برنامه نویسی شده و دارای منبع کد منحصر به فرد و سیستمی کاملاً متفاوت از بیت کوین است.

 • 4 پاسخ
 • علیرضا نیکوایی

  کاربر
  فروردین ۱۵, ۱۳۹۷ در ۱:۰۶ ب.ظ

  ویژگیهای ارز دیجیتالی NXT

  NXT مانند دیگر کریپتو کارنسی ها یک کپی از بیتکوین نیست و با هدف رقابت با بیتکوین و همچنین بهبود ویژگی ها و رفع نواقص آن (مانند سرعت تراکنش بالاتر، جلوگیری از نفخ بلاکچین و…) از ابتدا طراحی و کد آن به زبان جاوا نوشته شده است

  NXT با محدود کردن عرضه (تعداد کل ثابت و غیر قابل تغییر) از ایجاد سکه جدید جلوگیری کرده و به این ترتیب از تورم ناشی از آن نیز جلوگیری میکند.

  NXT اولین ارز ۱۰۰% POS که مخفف Proof of Stake است و بر خلاف دیگر ارزهای POSکه از این سیستم برای استخراج ارز خود استفاده میکنند تنها فی تراکنشها را به عنوان پاداش حفظ شبکه پرداخت میکند.

  NXT کاملترین کریپتوکارنسی شناخته شده تا امروز است که از کلیه امکانات قابل اجرا بر روی سیستم بلاکچین برخوردار است، این در حالی است که مطرح ترین ارزهای جایگزین که ادعای تکنولوژی های جدید را دارند هنوز نتوانستند در عمل حتی به نیمی از این امکانات دست پیدا کنند و ادعاهای آنها هنوز در حد ایده باقی مانده است.

  NXT دارای یک تیم توسعه دهنده بزرگ و بسیار کارآمد است که از دانشمندان علوم کامپیوتر و رمزنگاری تشکیل شده است. این گروه بسیار صمیمی و دور از مسائل مادی مشغول به کار هستند و به مدد ایجاد پروژه SuperNET توسط جیمز لی و روش رهبری او ، این تیم توسعه دهنده هر روز بزرگتر شده و افراد توانمند با ایده های جدید به آن اضافه میشوند.

  NXT به لطف تیم توسعه دهنده دائماً به روزرسانی شده و ابزار و امکانات جدیدی جهت سهولت کار کاربران به آن افزوده میشود، گاهاً حتی کیف پول NXT دو بار در یک هفته به روزرسانی میشود تا امکانات جدید به آن افزوده شود .

  NXT به شما اجازه میدهد تا تمام کالاهای فیزیکی و مجازی و یا خدمات را بر روی بلاکچینNXT مبادله کنید یا به فروش برسانید، این کالاها میتوانند شامل ملک، سهام، اوراق قرضه ، نرم افزار و یا هر چیز دیگری باشند. پس نتیجه میگیریم که NXT تقریباً اجازه تجارت هر چیزی را به کاربران خود میدهد.

 • علیرضا نیکوایی

  کاربر
  فروردین ۱۵, ۱۳۹۷ در ۱:۰۷ ب.ظ

  امکانات ارز دیجیتالی NXT

  Asset Exchange
  معمولاً برای انجام خرید و فروش کریپتوکارنسی ها شما نیاز دارید که در یک صرافی یا پلتفرم ترید مانند Bittrex, btc-e و … ثبت نام کنید تا برای خود یک حساب کاربری ایجاد کنید و بعد برای انجام خرید و فروش مجبور هستید ارز مورد نظر خود را به حساب شخصی صرافی واریز کنید تا از این طریق اجازه خرید و فروش در آن صرافی را پیدا کنید، این موضوع بزرگترین چالش و مشکل بر سر راه کاربران کریپتوکارنسی هست و همواره این نگرانی که آیا اتفاقی مشابه MT-GOX , Mintpat و … سرمایه شما را از بین نبرد وجود دارد. Asset Exchange اولین صرافی غیر متمرکز کریپتوکارنسی هست که به شما این امکان را میدهد که ارزهای معتبر مختلف و همچنین دارایی های رمزنگاری شده را در مقابل NXT بصورت Peer-to-Peer و بدون پرداخت هیچ کارمزدی مبادله کنید در حالی که شما این کار را از داخل کیف پول NXT شخصی خود انجام میدهید و نیاز به انتقال وجه و یا اعتماد به شخص ثالث وجود ندارد.

  Market Place
  بازار غیر متمرکزی است که به شما اجازه میدهد تا هرگونه کالای فیزیکی و یا مجازی را در آن تجارت کنید. دسترسی به این بازار نیز از داخل کیف پول NXT امکانپذیر است و شما میتوانید با پرداخت تنها ۱ NXT (آن هم به عنوان کارمزد تراکنش) کلیه کالاها و یا خدمات خود را با ثبت بر روی بلاکچین NXT در این بازار آگهی کنید تا علاقمندان به کالا و یا خدمات شما از این طریق بتوانند با شما داد و ستد کنند.

  Monetary System
  سیستم پولی NXT به شما این امکان را میدهد که بتوانید انواع کریپتوکارنسی با الگوریتم و مشخصات دلخواه خود را بر روی بلاکچین NXT ایجاد کنید و امنیت ارز شما از طریق شبکه NXT تامین خواهد شد.

  Voting System
  سیستم رای گیری غیر متمرکز است که به کاربران اجازه میدهد تا در مورد موضوعات دلخواه خود اقدام به برگذاری رای گیری و یا نظر سنجی کنند. این یک کاربرد حیاتی برای جوامع ارزها محسوب میشود که افراد بتوانند بدون فاش شدن هویت خود رای دهند و بسته به تعداد ارز و یا سهام موجود در کیف پول خود حق رای داشته باشند. این سیستم در آینده حتی به راحتی میتواند در برگزاری انتخابات یا همه پرسی ها به عنوان یک ابزار کارآمد به دولتها کمک کند.

  Account Leasing
  این سیستم به کاربران اجازه میدهد تا قدرت Forging حساب کاربری خود را برای یک مدت مشخص و بدون جابجایی ارز از حساب خود، به شخص دیگری اجاره دهند.این سیستم امکان ایجاد استخر Forging امن را برای کاربران فراهم میکند.

  Brain Wallet
  با استفاده از این ویژگی کلیه اطلاعات مربوط به حساب کاربران بر روی شبکه NXT ذخیره میشود و به این ترتیب شما از طریق تمام انواع نرم افزارهای کیف پول NXT ، فقط با وارد کردن شماره حساب و رمز عبور میتوانید به حساب خود دسترسی داشته باشید و دیگر نیازی به ذخیره فایل Wallet.dat و یا هیچ فایل دیگری از کیف پول خود ندارید.

  Phasing
  با استفاده از این سیستم شما میتوانید پرداخت خود را مرحله بندی کنید و پول مورد نظر را در چند مرحله پرداخت کنید، این کار میتواند با قرار دادن شرط و یا شروطی همراه باشد و یا اینکه بدون هیچ شرط خاصی در چند مرحله انجام شود.

  و ده ها امکانات دیگر که تیم توسعه دهنده برای تکامل ارز دیجیتالی NXT و برآورده کردن خواسته های بیشتر کاربران و ایجاد سهولت در تجارت، در NXT گنجانده اند و به مرور در مورد آن بیشتر صحبت خواهد شد.

 • علیرضا نیکوایی

  کاربر
  فروردین ۱۵, ۱۳۹۷ در ۱:۰۸ ب.ظ

  تاریخچه ارز دیجیتالی NXT
  NXT توسط شخصی با نام مستعار BCNext طراحی و ساخته شده است. BCNext در تاریخ ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۳ موضوع اعلام ساخت و دعوت برای سرمایه گذاری در این پروژه را در فروم Bitcointalk.org ایجاد کرد و از علاقمندان برای سرمایه گذاری در ساخت این ارز جدید دعوت نمود. در اینجا میتوانید این موضوع را مشاهده کنید: https://bitcointalk.org/index.php?topic=303898.0

  BCNext هم مثل ساتوشی ناکاموتو(طراح و سازنده بیتکوین) یک شخصیت مجازی بود که هرگز هویت خود را فاش نکرد و بصورت ناشناس به فعالیت خود ادامه داد، اما به تمامی وعده های داده شده خود عمل کرد و در نهایت مثل ساتوشی ناکاموتو ناپدید شد.

  البته چون توسعه دهنده های ارز دیجیتالی NXT اکثراً افرادی ناشناس و دارای شخصیت مجازی هستند برخی فکر می کنند که توسعه دهنده اصلی فعلی که شخصی با نام مجازی come-from-beyond هست در واقع همان BCNext هست که با نام کاربری دیگری به فعالیتش ادامه میدهد، اما افرادی که از ابتدا با این پروژه همراه بودند و هر دو این اشخاص را میشناختند این را میدانند که این دو نفر دارای طرز تفکر، اهداف و حتی روش کاری متفاوتی هستند و به همین دلیل هرگز نمیتوانند یک نفر باشند.

  با توجه به ساختار، نوآوریها و امکانات NXT اگر توقع دوست داران و سرمایه گذاران آن برای فتح جایگاه اول لیست “مارکت کپ” یک توقع بیجا باشد حداقل جایگاه دوم در این لیست حق مسلّم NXT است اما شاید این سوال برای علاقمندان مطرح باشد که چرا هنوز NXT نتوانسته است به این جایگاه دست پیدا کند؟

  در واقع سرمایه گذاران بزرگ بیتکوین و کاربران شناخته شده تر در فروم bitcointalk.org همواره توزیع نا عادلانه NXT را به عنوان بزرگترین دلیل خود برای دوری از NXT مطرح می کنند و سعی در تخریب NXT در بین اذهان عمومی دارند، اما این حرف آنها بهانه ای دروغ است چرا که BCNext موضوع ساخت این ارز را بصورت عمومی مطرح کرد و همه فرصت یکسان برای سرمایه گذاری در این پروژه را داشتند، اما در آن زمان اکثر طرفداران بیتکوین با به هم زدن فضا و با استفاده از تاکتیک FUD ذهن اکثر کاربران را نسبت به این موضوع بدبین کردند و نه تنها خودشان به موقع از فرصت سرمایه گذاری استفاده نکردند بلکه این فرصت را از اکثر کاربران پیرو خود نیز گرفتند. شواهد این موضوع هنوز هم در تاپیک مربوطه موجود است.
  آنها با عنوان کردن اینکه BCNext یک فرد ناشناس و ۱۰۰% کلاهبردار است و نباید به او اطمینان کرده و در این پروژه سرمایه گذاری کرد و یا نسبت دادن BCNext به افراد کلاهبردار در این فروم و حتی زیر سوال بردن دانش و توانایی او و دهها نمونه دیگر از این مطالب در موضوعات مربوط به NXT در فروم bitcointalk.org سعی در جلوگیری از اجرای این پروژه داشتند، که باکمی مطالعه میتوانید تمام این مطالب را مشاهده کنید.

  فرصت سرمایه گذاری برای همه و در هر سطحی فراهم بود و طبق شرایطی که BCNext تعیین کرده بود همه کاربران فروم bitcointalk.org که بزرگترین پایگاه و مرجع جامعه ارزهای رمزنگاری شده هست میتوانستند در این پروژه سرمایه گذاری کنند و امکان سرمایه گذاری برای هر نفر از چند ساتوشی تا حداکثر یک بیتکوین وجود داشت و البته هیچ سقفی برای تعداد سرمایه گذاران و همچنین مبلغ کل سرمایه گذاری تعیین نشده بود.

  BCNext هم همچون تمام سرمایه گذاران دیگر، با ارسال یک بیتکوین به آدرس بیتکوینی که برای انجام سرمایه گذاری اعلام شده بود در این سرمایه گذاری شرکت کرد و هیچ حقی را برای خود به عنوان طراح و سازنده این ارز قائل نشد و به همین دلیل بهانه های فعلی افراد جامانده از این فرصت تاریخی مبنی بر توزیع نا عادلانه NXT قابل پذیرش نیست.

  سیستم ساخت ارز دیجیتالی NXT طوری طراحی شده بود که با تزریق بیتکون جمع آوری شده به بلاکچین، بلاک پیدایش(اولین بلاک از زنجیره بلاکچین NXT) ایجاد میشد و همچنین تعداد کل NXT که البته از قبل هم مشخص نبود از این بلاک استخراج میشد و پس از مشخص شدن سهم هر سرمایه گذار، NXT هر شخص به آدرس کیف پول او واریز میشد.
  در نهایت حدود ۲۱ بیتکوین که توسط ۷۲ سرمایه گذار جمع آوری شده بود برای ساخت NXT به کار گرفته شد و حدود ۱ میلیارد ( بصورت دقیق ۹۹۹,۹۹۷,۰۹۶) NXT از بلاک پیدایش استخراج شد و پس از مشخص شدن سهم هر سرمایه گذار، سهم هر کسی به حساب او واریز شد.

  نمودار ارز دیجیتال NXT ان ایکس تی نمودار ارز دیجیتال NXT ان ایکس تی
  با توجه به نوآوری های استفاده شده در NXT و با توجه به اینکه NXT اولین ارزی بود که دارای یک منبع کد اختصاصی بود و از منبع کد بیتکوین برای ساخت آن استفاده نشده بود به سرعت جایگاه خود را در بازار کریپتوکارنسی تثبیت کرد و ظرف مدت کوتاهی با انفجار قیمت NXT سرمایه گذاری ۲۱ بیتکوینی این ۷۲ نفر به مبلغی بیش از ۷۶ میلیون دلار تبدیل شد که شواهد آن در سایت coinmarketcap.com موجود میباشد. (البته ارزش مارکت کپ NXT در حال حاضر و با توجه به افت قیمت بیتکوین و در پی آن افت قیمت NXT حدود ۱۸۱ میلیون دلار میباشد)

 • علیرضا نیکوایی

  کاربر
  فروردین ۱۵, ۱۳۹۷ در ۱۱:۰۷ ب.ظ

  با پلتفرم بلاکچین NXT آشنا شوید

  پلتفرم بلاکچین NXT پلتفرمی است که بصورت پیشرفته و متن باز در اختیار عموم قرار گرفته است. استفاده از NXT آسان بوده و نیازی به اجازه دسترسی ندارد و به کاربران خود آزادی عمل کامل می دهد.

  رمز ارز NXT بعنوان سوخت برای اکوسیستم NXT کار می کند. علاوه بر این برای پرداخت کارمزد تراکنش ها در زمان انجام یک تراکنش، NXT مورد استفاده قرار می گیرد؛ همچنین برای ایجاد دارایی هایی استفاده می شود که می توانند نشانگر چیزهایی مانند سهام یا حق امتیاز یک پروژه باشد که در ادامه مقاله به توضیح کامل این موضوع خواهیم پرداخت. از NXT برای ساخت سیستم نظرسنجی (رای دهی) غیرمتمرکز بر روی بلاکچین و یا حتی ذخیره داده های دلخواه روی بلاکچین نیز استفاده می شود. البته که از این رمز ارز می توان مانند سایر ارزها (مثلا بیتکوین یا حتی دلار) بعنوان یک روش پرداخت استفاده کرد.

  گواه اثبات سهام
  NXT بصورت صد در صدی از گواه اثبات سهام یا Proof-of-Stack به جای گواه اثبات کار (مانند روش مورد استفاده در بیتکوین) استفاده می کند که این امر باعث از بین رفتن خطر حمله ۵۱درصدی می شود. این خطر در کوین های مبتنی بر گواه اثبات کار وجود دارد.

  NXT دارای ۷۳سهامدار اصلی و اولیه است که آن ها مسئول توزیع ۱میلیارد NXT که در زمان پیدایش اولین بلاک و با تزریق بیتکوین های اهدایی شان ساخته شد بود به بلاک آغازین بودند (حدود ۲۱بیتکوین).

  NXT در سال ۲۰۱۳ به بازار جهانی معرفی شد و همانطور که گفتیم تعداد کل موجودی کوین های آن ۱میلیارد است.

  استخراج در NXT
  همانطور که گفته شد بیتکوین بر پایه گواه اثبات کار عمل می کند و به همین خاطر است که به قدرت (برق) بسیار زیادی برای انجام عملیات استخراج نیاز دارد؛ این موضوع احتمالا تا سال ۲۱۴۰ که تمام کوین ها استخراج شود به همین منوال خواهد بود.

  اما NXT که بر پایه گواه اثبات سهام است، تمام کوین های خود را استخراج کرده که این یعنی تمام NXT هایی که باید وجود داشته باشد، در حال حاضر موجود هستند و دیگر نیازی به “استخراج” نیست. به همین خاطر والت ها برای بدست آوردن کارمزد تراکنش forge می کنند (در NXT به جای کلمه استخراج از forge استفاده می شود چون همانطور که گفته شد، در این کوین چیزی بعنوان استخراج وجود ندارد و کوین ها از قبل به وجود آمده اند). در نتیجه ساخت NXT نیازی به استفاده زیاد از برق و خرید دستگاه های مخصوص (مثل ASIC برای بیتکوین) ندارد و با CPU نیز قابل انجام است.

  برای forge (بدست آوردن NXT در شبکه) نیازی به پرداخت هزینه برای خرید دستگاه نیست و در مقابل، کاربر می تواند آن سرمایه را برای خرید NXT و افزایش توان خود در شبکه به کار ببرد. اگر کیف پولی دارای ۱میلیون NXT باشد، در نتیجه ۱۰۰۰/۱ (یک هزارم) احتمال ساخت (forge) بلاک و دریافت کارمزدهای داخل آن بلاک را دارد. در این مثال کیف پول شامل ۱۰۰ میلیون NXT است و کل موجودی NXT نیز ۱ میلیارد است، به همین خاطر احتمال عدد ۱۰۰/۱ را نشان می دهد. پس دیدیم که هرچه تعداد کوین های یک کیف پول بالاتر باشد، احتمال دریافت سود بیشتری دارد. این موضوع مشابه این است که استخراج کننده ای در شبکه بیتکوین دارای توان محاسباتی بالاتری باشد.

  در ضمن زمان ساخته شدن هر بلاک در این شبکه ۱دقیقه است (این موضوع در شبکه بیتکوین ۱۰دقیقه است).

  متفاوت بودن NXT
  در دنیای ارزهای رمزنگاری شده، بیتکوین پادشاه و سردمدار است. سایر ارزها یا آلتکوین ها تنها پارامترهایی از این ارز رمزنگاری شده نظیر مکانیزم هش کردن، زمان ساخته شدن هر بلاک، سختی شبکه و مواردی از این دست را تغییر می دهند. وضعیت NXT در این زمینه کمی متفاوت است و نسل دوم ارزهای رمزنگاری شده به حساب می آید؛ این موضوع دلایل مختلفی دارد که در ادامه با توضیح ویژگی های NXT به برخی از این دلایل پی خواهید برد.

  یکی از دلایل این است که NXT مانند برخی از کوین ها، آلتکوین نیست که کد آن بر پایه کد مرجع بیتکوین باشد. NXT کد مخصوص به خود را دارد و کاملا جدید و نو است.

  دیگر آنکه NXT از یک ویژگی به نام “Transparent Forging” برخوردار است که به آن اجازه می دهد نرخ تراکنش هایش را به غول هایی مانند Visa یا Mastercard نزدیک کند؛ هیچ ارز رمزنگاری شده ی دیگری توان چنین کاری را ندارد. دلیل امکان پذیر بودن چنین چیزی توسط NXT، به شفافیتی که در پروتکل آن ارائه شده بر می گردد که به دستگاه کاربر اجازه می دهد تا مشخص کند کدامین نود، بلاک بعدی را بسازد. سایر نودها نیز می توانند تراکنش های خود را مستقیما به آن نود بفرستند. یکی دیگر از مزایای بسیار مهم ویژگی Transparent Forging مکانیزم امنیت آن است که از ایجاد انشعاب توسط نودهای قوی (نودهایی با سهم بیشتر در شبکه) جلوگیری می کند.

  از دیگر دلایل می توان به این موضوع اشاره کرد که پشتیبانی خوبی برای ویژگی های دیگری نیز ارائه می کند؛ ویژگی هایی نظیر صرافی همتا-به-همتا، کوین های رنگی، چت، DNS، ویژگی هایی برای تسریع تراکنش ها و بطور کلی خدمات غیر متمرکز.

  خدمات غیرمتمرکز
  صرافی غیرمتمرکز
  همانطور که قبلا به آن اشاره شد، NXT صرافی غیر متمرکز ارائه می دهد. برای داد و ستد ارزی مثل بیتکوین، کاربر باید در پلتفرم های متمرکز ثبت نام کند و بیتکوین خود را به آن ها بدهد و مقداری هزینه تراکنش نیز به آن ها پرداخت کند. اینکه بیتکوین یک کاربر در دست یک صرافی متمرکز باشد می تواند خطراتی مثل دزدی را بدنبال داشته باشد. NXT یک صرافی همتا-به-همتا در پروتکل خود دارد که امکان داد و ستد (ترید) غیرمتمرکز را فراهم می کند.
  کوین های رنگی
  کوین های رنگی که به آن اشاره شد چیست؟ بلاکچین بیتکوین را در نظر بگیرید که در آن تراکنش ها قابل ردیابی هستند. یک کوین (سکه) یا قطعاتی از یک سکه را می توان دنبال کرد و به تراکنش پایه ای رسید.
  با در نظر گرفتن توضیح فوق، اگر این امکان وجود داشته باشد که موضوع را به کل پروتکل تعمیم دهیم و به کاربری اجازه دهیم که یک کوین خاص را نشان کند (انتخاب کند) یا به عبارت دیگر “رنگی” کند، پس می توان پلی بین دنیای مجازی ارزهای رمزنگاری شده و دنیای فیزیکی ایجاد کرد.
  در نتیجه از کوین های “رنگی” می توان برای نمایش دادن یک جسم فیزیکی روی زمین استفاده کرد (یا به عبارتی یک کوین رنگی می تواند نماینده یک جسم فیزیکی در زمین باشد). سهام، اوراق قرضه، کالا یا هر مفهوم دیگری می تواند رنگی شود. این امر دقیقا چیزی ست که در کد بلاکچین NXT ساخته شده تا امکان داد و ستد دارایی های واقعی را بصورت غیرمتمرکز فراهم کند.
  DNS
  نکته دیگری که NXT در زمینه مسائل غیرمتمرکز مطرح کرده ساخت سیستم DNS و پیغام دهی به پشتیبان بصورت غیرمتمرکز است. این موضوع می تواند باعث شود تمام سایت ها و پرداخت های ناشناس، سیستم پشتیبانی و چت ناشناس هم داشته باشند و کاملا هم امن، رمزنگاری شده و غیر قابل برگشت باشند.
  چَت
  از دیگر امکانات NXT ارسال پیام یا ویژگی Nxt Arbitrary Messaging است که کاربران می توانند با استفاده از آن و از طریق شبکه غیرمتمرکز، به یکدیگر پیام ارسال کنند. از این ویژگی می توان برای ارسال متون ساده استفاده کرد اما در ساخت سرویس های به اشتراک گذاری فایل و کاربردهای غیرمتمرکز دیگر نیز قابل استفاده است.
  حجم بازار و قیمت
  در زمان نگارش این مقاله، طبق آمار وبسایت coinmarketcap این ارز در جایگاه ۵۸ جدول ارزهای دیجیتالی قرار دارد. این ارز رمزنگاری شده حجم بازاری معادل ۱۱۰میلیارد دلار (معادل ۲۳٫۹۱۸ بیتکون) دارد و قیمت آن با افتی ۲ درصدی معادل ۰٫۱۱۰۲۶۹ دلار است.

  برای شروع به استفاده از NXT می توانید با مراجعه به وبسایت رسمی و با نصب برنامه آن و گذراندن چند مرحله، کار خود را آغاز کنید.

پاسخ دادن به: علیرضا نیکوایی
ارز دیجیتالی NXT یک ارز از نسل دوم کریپتوکارنسی م…
کنسل
اطلاعات شما: