• حسین اسدی

  کاربر
  شهریور ۱۸, ۱۳۹۷ در ۶:۲۷ ق.ظ

  وضعیت مشابهی نیز در نمودار زیر وجود دارد. یک سیگنال خرید مبتنی بر شکل گیری آرایش Pin Bar نزولی در نمودار روزانه GBP/JPY به وجود آمده است اما با توجه به سایه بلند بالایی این کندل، فاصله نقطه ورود پوزیشن فروش تا حد ضرر بیشتر از ۳۰۰ پیپ است که طبیعتاً باعث کاهش نسبت R/R و افت جذابیت این معامله می گردد.

  اما وقتی که به نمودار ۴-ساعته همان نماد توجه می کنیم، مشاهده می شود که پس از شکل گیری Pin Bar در تایم روزانه، در تایم ۴-ساعته نیز یک آرایش مشابه شکل گرفته است که در راستای سیگنال روزانه بوده و باعث می شود تا بتوانیم با نسبت R/R معادل ۵:۱ به جای حالت قبلی که ۱:۱ بود وارد پوزیشن فروش بشویم.

  نتیجه گیری
  معامله گری به سبک پرایس اکشن صرفاً چشم دوختن به نمودار برای یافتن چند الگوی محدود کندلی و سپس ورود به پوزیشن های خرید و فروش نیست و امور بسیار گسترده تری را دربرمی گیرد. فرآیند یافتن و فیلتر کردن معاملات احتمالی، مدیریت ریسک و تنظیم حجم پوزیشن ها و تعیین نسبت R/R و سپس ورود به پوزیشن ها و مدیریت آنها به صورت ذهنی و عملی چیزی است که شما نمی توانید یک شبه فرابگیرید. برای هر معامله یک جنبه تحلیل تکنیکالی و یک جنبه تحلیل ذهنی وجود دارد و لازم است که هر ۲ جنبه آن فراگرفته شده و مورد تمرین و ممارست قرار بگیرد.

  با خواندن این نوشته من انتظار دارم که شما شیوه درست استفاده از نمودارهای میان روزی را فرا گرفته باشید. به یاد داشته باشید که از این نمودارها صرفاً در راستای تایید گرفتن برای سیگنال های روزانه، بدست آوردن شانس ورود دوباره و یا ارتقاء نسبت R/R استفاده کنید و هیچ گاه اسیر وسوسه معاملات پرتعداد و انبوه نشوید. اصل هنر معامله گری یعنی بیشینه سازی سود از معاملات برنده و شگردهایی که در این نوشته ارائه شد نیز دقیقاً در همین راستا تنظیم و ارائه شده اند.

  مترجم ساسان امیری