• admin

مدیر
    اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۷ در ۸:۱۸ ق.ظ

چطور یک هدف قیمتی را شناسایی کنیم
    وقتی تارگتم را تعیین می کنم به دنبال یک ریسک/ ریوارد حداقل ۱ به ۲ هستم (یا بیشتر)

در چارت پوند و تریگر پین بار میزان ریسک من ۱۰۰ پپس بود و به این خاطر به دنبال تارگتی ۲۰۰ پپسی هستم (یا بیشتر). دقت کنید که در اینجا فقط از سنجش میزان پپس استفاده می کنم و نه ریسک (در آینده مقاله ای در مورد استراتژی های مدیریت سرمایه در سبک فولر ارایه خواهد شد) و بعد چک می کنم که در مسیر تارگتی که تعیین کرده ام هیچ مقاومت و یا حمایت اصلی و مهمی در پیش نباشد. اگر در این مسیر مقاومت مهمی وجود نداشت تارگتم را تعیین می کنم ولی اگردیدم پیش از رسیدن قیمت به تارگت (به میزان ۲ برابر ریسک اولیه)، مقاومت مهمی وجود دارد بررسی مجددی می کنم تا ببینم این ترید را انجام بدهم یا خیر.

گاهی اوقات یک تارگت ۱.۵ برابری را هم قبول می کنم مشروط به اینکه تریگر شکل گرفته از شرایط ایده الی برخوردار باشد.

خروج از یک پوزیشن احتمالا یکی از مشکل ترین جنبه های ترید است و چیزی است که در گذر زمان در این حوزه بهتر می شوید.

بزرگترین مشکل تریدرها در زمینه خروج، عدم خروج به موقع به امید گرفتن سود بیشتر است .تریدر طمع کاری نباشید سودتان را بر اساس یک ریسک ریوارد ۱:۲ یا بیشتر بگیرید البته می توانید پوزیشنتان را تریلینگ کنید و بر اساس تحلیلتان برای گرفتن سود بیشتر اقدام کنید. فقط به دام این بازی نیافتید که تارگتی را تعیین کنید و بعد وقتی قیمت به آن نزدیک شد مرتبا تارگت را به امید سود بیشتر جابجا کنید و فکر نکنید که همیشه بازار در جهت سود بیشتر ما تا ابد حرکت خواهد کرد.

نویسنده: نایل فولر
    مترجم: ساسان امیری